Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Adwentu, 20 grudnia 2020

 1. W poniedziałek, wtorek i środę spowiedź święta w naszym kościele
  od 6:30 – 8:00 oraz
  od 17:00 – 19:00, natomiast w Wigilię Bożego Narodzenia
  od godziny 7:00 – 8:00
  .

 2. We wtorek po roratach nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem nowego, malowanego na płótnie, obrazu świętej. Przed nabożeństwem prośby do tej świętej można składać do skrzynki intencji.

 3. Kaplica Adoracji będzie czynna w Wigilię Bożego Narodzenia do godziny 11:00.

 4. W sklepiku można nabyć świece oraz opłatki na stół wigilijny.

 5. W tym roku będą dwie pasterki: o godz. 22:00 oraz o godz. 24:00

 6. Uroczystość Bożego Narodzenia jest przeżywana jako oktawa i trwa do
  1 stycznia.

 7. W Boże Narodzenie kończy się etap modlitwy dzieło duchowej adopcji – krucjaty modlitw o ocalenie życia nienarodzonych przed którymi zawisła groźba aborcji.

 8. Porządek Mszy św. w Boże Narodzenie i Święto św. Szczepana jak w każdą niedzielę.

 9. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Życia Dzieci Nienarodzonych, a z dnia Bożego Narodzenia na wsparcie Stolicy Apostolskiej („Świętopietrze”). Składka z dnia 26 grudnia będzie tradycyjnie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

 10. Bóg zapłać za ofiary dla ubogich w parafii i dary dla Domu Pomocy Społecznej.

 11. Dziś po Mszach świętych do nabycia (przy wyjściu z kościoła) nowy numer gazetki parafialnej „Na Górce”. Są w nim między innymi obrzędy wieczerzy wigilijnej, porządek odprawiania Mszy św. za poszczególne rejony kolędowe, sprawozdanie ze spotkania Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

 12. W tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna. Sprawy pilne można zgłaszać po Mszach świętych lub umówić się telefonicznie z księdzem dyżurnym.

 13. Katecheza dla przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych we wtorek o godz. 19:00 w kościele.

 14. W dniu dzisiejszym wolontariusze domowego Hospicjum Królowej Apostołów, działającego przy naszej parafii zbierają datki do puszek. Hospicjum już 15-ty rok niesie szeroko rozumianą pomoc osobom nieuleczalnie chorym. Nasze hospicjum zapewnia pełną bezpłatną opiekę medyczną, z oddaniem służąc chorym u kresu życia. To nie tylko pomoc lekarza, ale również pełnych ciepła i empatii pielęgniarek, fizjoterapeutów czy psychologa, którzy także stanowią wsparcie dla najbliższych. Hospicjum wspomaga również chorych przewlekle w ich codziennym funkcjonowaniu. Pomoc Hospicjum, to również bezpłatny dostęp do niezbędnego w opiece sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego, a czasem także wsparcie socjalne. To wszystko jest możliwe dzięki otwartym sercom ludzi dobrej woli, zwłaszcza mieszkańców Kurdwanowa i najbliższych okolic, za co Hospicjum ogromnie dziękuje i prosi o dalszą pomoc.