Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 21 maja 2023 r.

  1. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy

Środa – Wspomnienie NMP Wspomożycielki wiernych

Czwartek – wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, kapłana i doktora Kościoła

Piątek – Wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Dzień Matki.

Sobota – Wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa.

  1. Nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 18:30 a w pozostałe dni po Mszy św. wieczornej.
  2. W poniedziałek nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż. Ogłoszenie dla uczniów z klas 8 i ich rodziców – będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego dla tych uczniów w czasie egzaminów. Msza św. w ich intencji w poniedziałek o godz. 18:00.
  3. We wtorek katecheza przed chrztem świętym o godz. 19:00 w kościele.
  4. Trwamy w modlitwie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie odmawiana na wieczornym nabożeństwie.
  5. W sobotę o godz. 20:00 rozpocznie się czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. O godz. 21:00 będzie Msza św. Wigilii Zesłania Ducha Świętego z indywidualnym błogosławieństwem.
  6. Mężczyźni, którzy chcieliby nosić baldachim w czasie oktawy Bożego Ciała proszeni są o zgłoszenie się do zakrystii i podanie dnia, kiedy mogliby tak posłużyć.
  7. Młodzież naszej parafii wraz z ks. Tomaszem w sierpniu udaje się na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony, Fatimy oraz na pieszą pielgrzymkę do Santiago de Composteli. Możemy w skrzynce intencji umieścić intencje (prośby i podziękowania), które zaniosą do tych świętych miejsc. Bóg zapłać za ofiary składane do tej skrzynki, jako materialne wsparcie  dla tej młodzieży.
  8. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

W intencji dzieci, które przystąpiły po raz pierwszy do Komunii św. Pod Twoją obronę….