III Niedziela Adwentu 17 grudnia 2023 r.

1. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 a w sobotę  o godz. 7:00.
  2. W poniedziałek Apostolstwo Trzeźwości zaprasza na modlitwę po roratach  w kościele.
  3. Od poniedziałku do soboty spowiedź święta w naszym kościele od 6:30 – 7:15  oraz od 17:15 – 18:00.  Natomiast w Wigilię Bożego Narodzenia, która przypada  w niedzielę, chęć wyspowiadania się będzie można zgłaszać tylko w zakrystii do godz. 11:30. W Wigilię Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 17:00 i 19:00.
  4. Najbliższe spotkanie grupy osób modlących się o nawrócenie bliskich odbędzie się we wtorek 19 grudnia o 18.45 w kaplicy adoracji.
  5. W piątek po roratach nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż. Prośby do tej świętej można składać do skrzynki intencji.
  6. W zakrystii można nabyć świece na stół wigilijny. Opłatki są w kościele obok figury Matki Bożej Fatimskiej.
  7. W tym roku będą dwie pasterki: 24 grudnia o godz. 22:00 oraz o godz. 24:00.
  8. W Boże Narodzenie kończy się etap modlitwy dzieło duchowej adopcji – krucjaty modlitw o ocalenie życia nienarodzonych przed którymi zawisła groźba aborcji.
  9. Porządek Mszy św. w Boże Narodzenie jak w każdą niedzielę.
  10. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby parafii. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Życia Dzieci Nienarodzonych, a z dnia Bożego Narodzenia na wsparcie Stolicy Apostolskiej („Świętopietrze”). Składka z dnia 26 grudnia będzie tradycyjnie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  11. W tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna. Sprawy pilne można zgłaszać po Mszach świętych lub umówić się telefonicznie z księdzem dyżurnym.
  12. Księża odwiedzą chorych w najbliższy piątek i sobotę  od godz. 8:00.

Ogłoszenie kolędowe: Tegoroczna wizyta duszpasterska przebiegnie podobnie jak w roku ubiegłym. Będziemy do Waszej dyspozycji w określonym dniu i przedziale godzinowym. Ksiądz lub ministrant zapuka do mieszkań parafian,  którzy przyjęli nas w zeszłym roku. Gdyby ktoś, kto w zeszłym roku nie mógł przyjąć kapłana, a chciał to uczynić, prosimy to zgłosić księdzu lub ministrantowi chodzącemu po kolędzie.

Gdyby komuś nie pasował wyznaczony termin, a chciałby przyjąć kapłana w innym czasie, prosimy o zgłoszenie tego w kancelarii, zakrystii, lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Plan całej wizyty duszpasterskiej wraz z życzeniami na Boże Narodzenie rozdają dziś przedstawiciele Rady Parafialnej przy wyjściach z kościoła,  będzie też wywieszony, w gablocie przy kościele, na stronie internetowej parafii,  na bieżąco w biuletynie i w ogłoszeniach parafialnych. Woda święcona potrzebna do poświęcenia mieszkania jest do zabrania z kościoła obok figury Matki Bożej Fatimskiej lub z kaplicy adoracji

Wizyta duszpasterska KOLĘDA 2023/2024 (PDF)