II Niedziela Adwentu 10 grudnia 2023 r.

Poniedziałek – wspomnienie św. Damazego I, papieża;
Wtorek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe;
Środa – Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
Czwartek – Wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

1. Roraty, czyli Msza św. o Najświętszej Maryi Pannie w czasie Adwentu w naszym kościele sprawujemy od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 a w soboty o godz. 7:00.
  2. Spotkanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych we wtorek 12 grudnia. Jest to ostatnie spotkanie w tym miesiącu i roku. Zapraszamy o godz. 19:00 do kościoła. Przypominamy, że jednym z warunków otrzymania zgody na bycie chrzestnym w naszej parafii jest udział w tej katechezie przed chrzcielnej.
  3. Ogłoszenie dla kandydatów do bierzmowania z VII i VIII klas: Katecheza parafialna będzie w kościele we wtorek: o godz. 18:00 Msza św. a po roratach próba liturgiczna w kościele. Spotkanie zakończymy o godz. 19:00.  Na spotkanie przynosimy indeksy.
  4. W drugi czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 20:00. Będzie ona zakończona indywidualnym błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.
  5. W przyszłą niedzielę będzie większa liczba spowiedników. Spowiedź będzie rozpoczynać się pół godziny przed Mszą św. i będzie trwać do rozpoczęcia kolejnej Mszy św. Zachęcamy też do korzystania ze spowiedzi w dniu powszednie od godz. 6:30 – 7:15 oraz od 17:30 – 17:55. W Wigilie Bożego Narodzenia, która w tym roku przypada w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 17:00 i 19:00. Natomiast pasterki zaplanowaliśmy dwie: o 22:00 i o północy.
  6. Opłatki na Wigilię Bożego Narodzenia poświęcone w naszym kościele można nabyć obok figury Matki Bożej Fatimskiej a świece wigilijne obok zakrystii. Nikogo nie upoważniamy do rozprowadzania opłatków w mieszkaniach znajdujących się na terenie naszej parafii.
  7. Hospicjum Maryi Królowej Apostołów dziękuje za Waszą życzliwość okazaną w miniona niedzielę. Bóg zapłać.