III Niedziela Zwykła 21 stycznia 2024 r.

  1. Kalendarz liturgiczny:

Środa – Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

Czwartek – Święto Nawrócenia św. Pawła apostoła

Piątek – Wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa

  1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Rity. Prośby i podziękowania do tej świętej można składać do skrzynki intencji.
  2. Katecheza przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych we wtorek o 19:00 w kościele.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszym kościele nabożeństwo 40 godzinne. Celem tego nabożeństwa jest oddanie czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. W Polsce to nabożeństwo jest także przygotowaniem do Wielkiego Postu. W tym roku w naszym kościele będziemy przeżywać to nabożeństwo w następującej formie. W trzy kolejne niedziele, począwszy od 28 stycznia, będzie po porannej Mszy św.  wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji dla indywidualnej modlitwy w ciszy. Zakończenie adoracji z błogosławieństwem będzie po ostatniej niedzielnej Mszy św. Zachęcamy do zaplanowania czasu na tę modlitwę. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii zaplanowane są od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu włącznie (14- 18 lutego).
  4. Ogłoszenie kolędowe: Nastąpiła zmiana terminów dla rejonów: Stojałowskiego 15,17,23,25, Kordiana 58, Wysłouchów 24,27. Terminy będą podane w dniu 4 lutego.