IX Niedziela Zwykła 2 czerwca 2024 r.

Trwa oktawa Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne wokół kościoła po wieczornych Mszach świętych będą do czwartku włącznie a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00.

 

  1. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

Wtorek – Wspomnienie bł. Michała Giedroycia, zakonnika

Środa – Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

Czwartek – Wspomnienie św. Norberta, biskupa i męczennika

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Sobota – Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

  1. We wtorek zmianka tajemnic różańcowych po wieczornym nabożeństwie w kaplicy adoracji a potem modlitwy w intencji nawrócenia najbliższych.
  2. Dla kandydatów do bierzmowania (klasy 7 i 8) we wtorek katecheza parafialna. Msza św. o godz. 18:00, nabożeństwo, procesja wokół kościoła. Potem zapraszamy na spotkanie w auli domu parafialnego.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedziele  o godz. 18:30.
  4. W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Msze święte z Aktem wynagrodzenia będą o godz. 6:30, 7:00, 16:30 i 18:00.
  5. W najbliższy piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  6. W czwartek dodatkowa spowiedź od godz. 17:00. W piątek od godz. 16:00.
  7. Odwiedziny chorych przez kapłanów będzie w piątek i sobotę od godz. 8:00.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych wygłoszą świadectwa o swojej wierze ludzie świeccy. Jest to jedno z wydarzeń odbywającego  się Kongresu Eucharystycznego naszej Archidiecezji. 
  9. Ogłoszenie dla parafian, którzy 4 maja br. przyjęli sakrament bierzmowania w naszym kościele: indeksy z potwierdzeniem przyjęcia tego sakramentu są do odbioru, do końca miesiąca czerwca, w zakrystii po każdej Mszy św. u kościelnych.