XIV Niedziela Zwykła 7 lipca 2024 r.

 

  1. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana

Wtorek – Wspomnienie św. Augustyna Zhao Rong, kapłana i towarzyszy męczenników

Czwartek – Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

Piątek – Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa  i męczennika

Sobota – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

  1. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych we wtorek o godz. 19:00 w kościele.
  2. W czwartek w kaplicy adoracji będzie dodatkowa adoracja z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Początek o godz. 20:00.
  3. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie pokutne. Początek o 18:00 Msza św. następnie różaniec i procesja fatimska wokół kościoła.
  4. W czasie wakacji Msze św. w dni powszednie będą o godz. 7:00 i 18:00. W dni powszednie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. będzie pół godziny przed Mszą św. W niedziele lipca i sierpnia, tradycyjnie, nie będzie Mszy św. o godz. 14:15. Chrzest święty niemowląt będzie uroczyście udzielany w lipcu i sierpniu podczas Mszy św. w niedziele  o godz. 13:00. Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna w poniedziałki i czwartki od godz. 9:00 – 10:00 oraz od 16:00 do 17:30.
  5. W poniedziałek i wtorek przy blaszanym garażu obok kościoła można będzie składać zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny. We środę rano będzie on wywieziony przez Stowarzyszenie Dobrych inicjatyw Pro Missio. Celem tej akcji oprócz pozbycia się elektrośmieci będzie wparcie Kościoła misyjnego.     
  6. Przy okazji prosimy, aby nie wspierać datkami osób na terenie kościoła, które bez żadnej zgody i ustalenia z administratorem kościoła proszą o taką pomoc. Taka w cudzysłowie „pomoc” może często być zgubna dla proszących. Parafia prowadzi dzieła miłosierdzia dla potrzebujących; czynimy to dyskretnie i dla osób będących w prawdziwej potrzebie.  Natomiast dodatkowe wsparcie parafii dla dobrych celów zawsze zapowiadamy przed takimi akcjami.