Ogłoszenia parafialne – XXXII Niedziela zwykła 8 LISTOPADA 2020

  1. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

Wtorek – Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Środa – Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Święto Niepodległości Polski.

Czwartek – Wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika

Piątek – Wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

  1. W dni powszednie listopada o 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego za zmarłych wypominanych i wypominki.
  2. Spotkanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych we wtorek o godz. 19:00 w kościele.
  3. We czwartek – comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 20:00, szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
  4. W naszej parafii chcemy założyć grupę wolontariatu, która będzie miała na celu nieść pomoc naszym parafianom. Chodzi o pomoc na wielu płaszczyznach, począwszy od pomocy w zrobieniu zakupów, leków w aptece, pomocy w nauce słabszej młodzieży. Osoby które chciałyby się włączyć w to dzieło miłosierdzia oraz osoby które takiej pomocy potrzebują lub wiedzą że ktoś jej potrzebuje prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub bezpośrednio do ks. Michała.
  5. Od dziś w sklepiku przed kościołem można nabyć świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas w ramach akcji “Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom żyjącym w trudnych warunkach materialnych, również z naszej parafii. Można także nabyć w sklepiku pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Jednocześnie informujemy, że parafia nie upoważnia nikogo do zanoszenia opłatków do mieszkań. Za składane ofiary przy tej okazji serdecznie dziękujemy.
  6. Dziś przed naszym kościołem Siostry Nazaretanki rozprowadzają kalendarze misyjne. Siostry od wielu lat posługują na misjach w Ghanie (Afryce Zachodniej), gdzie prowadzą szkołę, opiekują się dziećmi i nauczają religii. Swoimi dobrowolnymi ofiarami możemy dziś wspomóc ten cel, wszystkie ofiary zostaną przeznaczone na budowę nowej szkoły. Za wszystkie ofiary w imieniu Sióstr dziękujemy.