Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu 19 marca 2023 r.

  1. W tym tygodniu przypada

w poniedziałek – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP

w sobotę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (Dzień Świętości Życia)

  1. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. Apostolstwo Trzeźwości zaprasza na modlitwę w intencji o trzeźwość w naszej ojczyźnie. We środę po wieczornej Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Rity z poświęceniem róż.
  2. W sobotę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 8:30. i na wszystkich Mszach świętych będzie można rozpocząć duchową adopcję dziecka poczętego nad którym zawisło niebezpieczeństwo zabójstwa (aborcja).
  3. Droga krzyżowa w naszym kościele w piątki Wielkiego Postu o godz. 8:00, 16:00 (dla dzieci) o 17:00 i 19:00. Gorzkie żale w niedziele o godz. 18:00.
  4. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracji wielkanocnej w naszym kościele. Skarbonka na ten cel znajduje się za ławkami.
  5. Bóg zapłać za pomoc dla uchodźców z działań wojennych na Ukrainie. Do jutra,  można składać do pojemnika obok obrazu Pana Jezusa Miłosiernego produkty żywnościowe o długim terminie ważności, najlepiej konserwy. Dary te prześlemy za pośrednictwem parafii św. Zofii w Żytomierzu.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć o. Jacka Waligórę, kapucyn z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Dzieło prowadzi w Krakowie dwa Centra, w których udziela pomocy doraźnej, specjalistycznej i mieszkaniowej ponad 1600 osobom bezdomnym. Na każdej z niedzielnych Mszy Świętych brat wygłosi do nas słowo. Po Mszach Świętych będzie także możliwość finansowego wsparcia tej posługi.
  7. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Sanktuarium kalwaryjskiego na drogę krzyżową w Wielki Piątek. Wyjazd o godz. 7:00 a powrót około 13:00. Zapisy w zakrystii.