Uroczystość Najświętszej Trójcy 4 czerwca 2023 r.

Poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika; wtorek – wspomnienie św. Norberta, biskupa; środa – Wspomnienie świętych męczenników kapłanów Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka; piątek – Wspomnienie św. Efrema, diakona.

1. We czwartek w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to święto obowiązkowe. Msze Święte jak w niedziele, z jednym wyjątkiem: zamiast Mszy św. o godz. 17:00 będzie o 16:00. Po Mszy o godz. 16:00 udamy się w procesji Eucharystycznej do 4 ołtarzy, aby wyznać naszą wiarę w obecność Jezusa Eucharystycznego. Trasa procesji będzie taka sama jak w ubiegłych latach. Prosimy o przygotowanie ołtarzy następujące wspólnoty: I ołtarz – Żywy Różaniec, II- Domowy Kościół, III- Neokatechumenat, IV- Grupa modlitewna (drugie czwartki miesiąca). Szczegóły dotyczące lokalizacji ołtarzy prosimy skonsultować z Panem kościelnym. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia dzwoneczkami. Prosimy o niesienie sztandaru parafii, feretronów, baldachimu. Dzieci, które przystąpiły w tym roku do pierwszej komunii świętej oraz przeżywające rocznicę prosimy o uczestniczenie w procesji w strojach pierwszokomunijnych. Prosimy również o udekorowanie okien mieszkań na trasie procesji. Podczas Mszy Świętej o godz. 16:00 będziemy też dziękować Bogu za jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich posługującego w naszej parafii ks. Kanonika Franciszka Kuligi, którego serdecznie pozdrawiamy i otaczamy naszymi modlitwami. W Boże Ciało będzie także adoracja Najświętszego Sakramentu od 20:00 zakończona indywidualnym błogosławieństwem.
  2. Próba dzieci do sypania kwiatów i dzwoneczków we wtorek po nabożeństwie czerwcowym.
  3. We wtorek zmianka tajemnic różańca po nabożeństwie wieczornym w kaplicy adoracji.
  4. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele w niedziele o godz. 18:30 a w dni powszednie po wieczornej Mszy św.
  5. Od piątku będziemy kontynuować oktawę Bożego Ciała codziennie po Mszy świętej wieczornej procesja wokół naszego kościoła, a w niedzielę o godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy.
  6. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Krakowskie Seminarium Duchowne a z Uroczystości Bożego Ciała na budownictwo sakralne.
  7. Nowy numer kwartalnika gazetki parafialnej „Na Górce” do nabycia przy głównym wyjściu z kościoła.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii, w ramach niedzieli misyjnej, siostry dominikanki. Po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć ich dzieła dobrowolnymi ofiarami.