XXVIII Niedziela Zwykła 15 października 2023 r.

  1. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; wtorek – Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika Środa – święto św. Łukasza, apostoła i ewangelisty;  czwartek  – Wspomnienie błogosławionego  ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika;  piątek – Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, patrona Archidiecezji i miasta Krakowa. 

  1. W dniu dzisiejszym zbierane są datki do puszek na rzecz stypendystów w ramach 23 Dnia Papieskiego. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.
  2. W poniedziałek rozważania różańcowe poprowadzi Apostolstwo Trzeźwości. We wtorek o godz. 18:00 Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele a po Mszy św. różaniec w ich intencji.
  3. W najbliższy piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele w niedziele o godz. 18:30 a w dni powszednie (od poniedziałku do soboty)  o 17:00 dla dzieci a po Mszy św. wieczornej dla wszystkich.


Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony modlitwie za  naszych Zmarłych. Oprócz uzyskiwania odpustów, możemy pomóc naszym Zmarłym przez ofiarowanie Mszy św. Inną formą pomocy zmarłym jest tradycyjna modlitwa Kościoła za zmarłych zwana „Wypominkami”. Od drugiej niedzieli listopada do ostatniej niedzieli października wypominki całoroczne będą odmawiane przed Mszą św. w niedziele  o godz. 8:30, 10:00 i 17:00,  z wyjątkiem:  III i IV Niedzieli Adwentu, Niedzieli Palmowej, Wielkanocy, rekolekcji parafialnych. W III wtorek miesiąca o godz. 17:30 będzie odmawiany różaniec w kościele za zmarłych wypominanych w ciągu całego roku, a o godz. 18:00 będzie sprawowana Msza św. za tych zmarłych. Wypominki jednorazowe będą odmawiane  przez cały listopad od poniedziałku do soboty o 17.45 w połączeniu z odmawianiem koronki do Bożego Miłosierdzia. Adoracja Najświętszego Sakramentu w miesiącu listopadzie w kaplicy adoracji będzie kończyć się błogosławieństwem   o godz. 17:35.