I Niedziela Adwentu 3 grudnia 2023 r.

Dziś z racji I niedzieli miesiąca będzie wystawienie oraz  adoracja Najświętszego Sakramentu

  1. Kalendarz liturgiczny: dziś przypada Święto św. Franciszka Ksawerego, patrona naszego księdza kanonika Franciszka Kuligę, którego pozdrawiamy i życzymy Mu opieki świętego patrona.

Poniedziałek – Wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy

Środa – Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

Czwartek – Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Sobota – Wspomnienie św. Juana Diego.

  1. Roraty, czyli Msza św. o Najświętszej Maryi Pannie w czasie Adwentu w naszym kościele będą od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 a w soboty o godz. 7:00. Prosimy rodziców o pomoc w przygotowaniu lampionów dla dzieci.
  2. Grupa osób modlących się o nawrócenie bliskich zbierać się będzie w pierwszy i trzeci wtorek miesiąca o godz. 18:45 w kaplicy adoracji. Najbliższe spotkanie wtorek 5 grudnia. Zapraszamy.
  3. W piątek Msze św. w naszym kościele będą o godz.: 6:30, 7:00, 8:30, 12:00, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30. Po Mszy św. o godz. 12:00 będzie w kościele w ramach Godziny Łaski,  dodatkowo adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Ogłoszenie dla rodziców dzieci ze Szkoły 162 przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św.: w sobotę 9 grudnia  o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. z błogosławieństwem medalików.
  6. Opłatki na Wigilię Bożego Narodzenia poświęcone w naszym kościele można nabyć obok figury Matki Bożej Fatimskiej a świece wigilijne obok zakrystii. Całkowity dochód będzie przeznaczony na adwentowe dzieło miłosierdzia w naszej parafii.
  7. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  W Adwencie będzie ono w naszym kościele o godz. 17:45