V Niedziela wielkanocna 28 kwietnia 2024 r.

  1. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy

Wtorek – Wspomnienie św. Piusa V, papieża

Środa – Wspomnienie św. Józefa Robotnika

Czwartek – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

Piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (Msze święte w ten dzień będą sprawowane w naszym kościele jak w niedziele)

Sobota – Święto  św. Floriana, męczennika.

  1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Szarbela ze specjalnym błogosławieństwem olejem i relikwiami św. Szarbela. Intencje do tego świętego można składać do skrzynki intencji przed Mszą św.
  2. Od wtorku do czwartku o godz. 18:00 będzie Triduum modlitewne z kandydatami do bierzmowania (trzeci rok formacji). We wtorek zapraszamy także ich rodziców. Polecamy tych kandydatów, dzieci i młodzież naszej parafii miłosierdziu Bożemu. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin będzie we czwartek od godz. 17:00.
  3. Od środy zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedziele oraz 3 maja o godz. 18:30. W sobotę po Mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.
  4. W najbliższy piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kazania w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski wygłosi w naszym kościele ks. Arcybiskup Tomasz Peta, Metropolita Astany (w Kazachstanie).  Na drugi dzień, w sobotę 4 maja  podczas Mszy św. o godz. 18:00 ks. Arcybiskup udzieli sakramentu bierzmowania  naszej młodzieży.
  5. Odwiedziny chorych przez kapłanów we czwartek i sobotę od godz. 8:00. Kto odprawia pierwsze piątki miesiąca może skorzystać ze spowiedzi przed Mszą św. w jakikolwiek z wybranych dni w tym tygodniu i przystąpić do Komunii św. w piątek.    
  6. Zapowiedź: Msza św. dziękczynna w rocznicę I Komunii św. dla klas IV Szkoły Podstawowej Nr 162 będzie sprawowana 13 maja o godz. 17:00 a dla Szkoły Podstawowej Nr 149  20 maja o godz. 17:00.